top of page
Yooogi soul retreat Srí Lanka
Yooogi soul retreat Srí Lanka

čt 23. 11.

|

Talalla

Yooogi soul retreat Srí Lanka

Přijměte pozvání zažít toto magické místo na zemi s intenzivní praxí jógy v komorní skupině a poznáváním .... Vydejte se na jógovou cestu a dovolte si nechat vše plynout a odvinout. Podívejte se na fotky z předchozího soulového pobytu v sekci Pobyty srolováním níže.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události

Čas a místo

23. 11. 2023 15:00 – 01. 12. 2023 12:00

Talalla, Tangalle Road, Sampaya House, Talalla 81170, Šrí Lanka

O události

.

Jógový retreat (delší pobyt s intenzivní praxí jógy) nám umožňuje najít bezpečný prostor v komorní skupině (v tomto případě max cca 8 lidí), a zároveň odpoutání se od běžných dnů a starostí s možnosti hlubšího spojení se se sebou skrze jógovou praxi a poznání.

V obklopení krás tohoto nádherně živelného ostrova může být tato zkušenost velmi obohacující, pro někoho až transformační, kterou si věnujete třeba jen jednou za život. A není na co čekat:)

Srí Lanka je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí světa, stále ještě tolik nedotčená masivním cestovním ruchem. Sama jsem ji navštívila již 5x, vracím se opakovaně nejenom díky této hluboké osobní zkušenosti.  Stala se moji srdeční záležitosti a věřím, že i vás tato cesta zasáhne hluboko v srdci, pokud se k nám přidáte.

Tento magický kout země pohltí, obejme a vyživí všechny vaše smysly. Nádherné písečné pláže, živelná příroda, neskutečné vůně, vynikající jídlo z nespočetných druhů zeleniny, ovoce, historické budhistické památky (jedna z mála zemí, kde je Buddhismus většinově zastoupený), tradiční čajové plantáže …

Život tu není snadný, ale místní jej prožívají plně a vědomě v přítomnosti a jednoduchosti bytí, šťastní a usměvaví, což je pro nás Evropany obrovsky inspirativní.  A i naší přítomností jim naopak dáváme naději v lepší život v hojnosti, tedy obohacení více než vzájemné.

Čeká nás jógová praxe a meditace ráno při východu slunce a večer při západu na břehu oceánu, prozkoumávání jižní části ostrova, odpočinek na plážích, přirozený a nenásilný detox organismu díky zdravému a velmi chutnému převážně vegetariánskému jídlu, intenzivní praxe jógy, a především návrat k sobě a ukotvení. Záleží na každém z vás, co bude mít chuť objevit.

Moje osobní zkušenost je taková, že jakmile si dovolíme opustit svůj prostor zatížený starostmi, obavami, strachem, „zajeté“ koleje, překročíme pomyslný plot, který si kolem sebe často v myšlenkách stavíme, možná i komfort, kterého se mnohdy držíme, odpoutáme se, probudíme v sobě zvídavost a otevřenost ..... díky jiné dimenzi a perspektivě, prostoru pro zklidnění a zastavení, můžeme najednou vidět vše jinak, z jiného pohledu a úhlu, s větším odstupem a nadhledem. A možná tak najít cestu, řešení, anebo jen spočinout v tichu mysli sami se sebou, uvolnit se, vyživit se.  

Začátečníci, stále začínající, pokročilejší jogíni vítání. Ženy i muži.

Pro všechny, kdo chtějí zažít a věnovat si cestu, která se často neopakuje, rozproudit a cítit novou, očistnou energii a radost v každé buňce svého těla.

Termín:

23.11. - 1.12. pobyt v Tallala resort (8 nocí)

Termín odletu plánujeme na 22. 11., návrat 1. 12., je však individuální a dle aktuální nabídky letenek.

Letenky je vhodné zakoupit cca 5-6 měsíců před termínem odletu (cena letenek se pohybuje cca kolem 20tis. kč)

Je možné cestu prodloužit a strávit na Srí Lance více času.

V tom případě pomůžeme zajistit případný trip po Srí Lance (podle možností 3-5 dní), nebo dodatečný nocleh v místě blízko resortu na jihu ostrova. V případě zájmu řešíme individuálně.

Cena 19 900kč

V ceně zahrnuto:

- 8 nocí v Talalla retreat resortu www.talallaretreat.com

Toto místo jsem sama několikrát navštívila se svými učiteli a v listopadu 22 jsme si zde užili náš první společný retreat.

Nachází se v jižní části ostrova, která je ve srovnání se západem a jihozápadem stále ještě nedotčená turismem, přímo u pláže, s bazénem, v obklopení tropického lesa.

Ubytování ve dvojlůžkových pokojích ve vilách (samostatný pokoj za příplatek), ve kterých jsou vždy 4 pokoje, 2 v přízemí a 2 v patře (tyto pokoje jsou úžasné tím, že jsou otevřené bez oken, pouze s bambusovými žaluziemi, takže si můžete naplno užít krásy, zvuky a vůně tropického lesa, který celý resort obklopuje).

- Jógový program (ranní a večerní praxe jógy, meditací)

- Polopenze.

- Transport z a na letiště.

Ostatní odhadované náklady: (v případě prodloužení pobytu mimo termín retreatu)

Výlet po ostrově (cena s ubytováním na den s řidičem a návštěvou zajímavých míst cca 40-50USD)

Příklad doporučeného itineráře, který absolvovali účastníci retreatu loni v listopadu 2022

1. Den přesun z letiště Colombo do Kandy

Návštěva Chrámu Buddhova zubu

2. Kandy

Botanická zahrada nebo další místní chrámy

Hike v Royal forest

Kandy kulturní show

3. Přejezd do Hapatule

Návštěva čajové plantáže a továrny

Jízda vyhlídkovým vlakem z Nuwaraeliya do Hapatule

4. Ella

Little Adams peak

5. Udawala park

Přejezd do Talalla a zahájení retreatu

Vstupné do parků, chrámů atd. – velmi nízké ceny, upřesníme si při detailním plánováním před cestou.

Jídlo velmi levné.

Program retreatu:

Jógový retreat zahájíme společně 23. 11. večer a ukončíme "closing circle" večer 31. 11. a odjezdem směr letiště dopoledne 1. 12. (dle nabídky letenek upřesníme s blížícím se pobytem). Po cestě na letiště můžeme navštívit koloniální město Galle.

Ráno praktikujeme dynamičtější vinyasa jógu, večer klidnější yin nebo restorativní jóga, jógu s pásky atd. podle chuti a nálady si jógovu praxi přizpůsobíme.

Pro praxi jógy jsou určené yoga shalas, pro ranní praxi je to otevřený prostor v blízkosti oceánu, a není nic krásnějšího, než plynutí s dechem a zvukem oceánu😊 …. Večerní praxe se většinou odehrává v jedné z dalších otevřených yoga shalas, které jsou součástí resortu.

Během dne možnost navštívit zajímavá místa v okolí.

- Čajové plantáže s prohlídkou a ochutnávkou

- Starověký skalní chrám Mulkirigala

- Hiriketiya Bay – surf spot

- Nedaleké městečko Tangalle

- Pláž Rekawa, kde lze v nočních hodinách pozorovat želvy, je zde základna projektu ochránců přírody Turtle Conservation Project

- Chrám s nejvyšší sochou sedícího Buddhy na Srí Lance, Wewurukannala Viharaya

Lze naplánovat i výlety do vzdálenějších míst, např. národního parku Udawalawe, kde lze pozorovat slony ve volné přírodě

A mnohé další ….

Součástí resortu je i spa, můžete si věnovat ayurvédskou či jinou masáž, úžasnější jsem jinde nezažila😊

A i na tomto retreatu pro zájemce lekce surfingu!!

Anebo jen BÝT, NIC, často to nejcennější, co pro sebe můžeme udělat.

Podmínky vstupu aktuálně.

https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/srilanka.html

Víza – 35 USD zajištění individuálně na webu https://eta.gov.lk/slvisa/

Platební podmínky:

Záloha 7.000 Kč / osoba splatná do 7 dnů po přihlášení, doplatek 8 týdnů před odletem.

Upozornění: tento pobyt není zájezd organizovaný cestovní kanceláří. Organizátor/lektor pouze pomáhá zajistit ubytování a zajišťuje jógový program, transporty, organizaci doprovodného programu (surf lekce, výlety atd. dle domluvy). Letenky si klienti kupují individuálně, s výběrem letenky pomůžeme. Pobyt si lze prodloužit s odletem dříve nebo později a individuálním programem, který organizátor v případě zájmu pomůže zajistit, případně poradí s ubytováním.

Přihlášky a další info na p.polivkova@seznam.cz

Sdílet událost

bottom of page