top of page
yooogi_logo_GOLD.png

Yooogi lekce

Gyan Mudra

Vinyasa jóga

Yin a restorativní jóga

Shavasana
Aktivní starší pár

Jóga 55 plus

Kurz Teen jóga 

Jaké jsou její benefity pro náctileté?

FYZICKÉ – podporuje sílu, pružnost, koordinaci a koncentraci, prodlužuje svaly, buduje stabilitu a sílu středu těla, je úžasnou kompenzací k jiným sportovním aktivitám, které jsou často jednostranně zatěžující. Učí využívat dechu jako nástroje k získání energie a zklidnění.

VÝCHOVNÉ – dospívající jsou v současné době vystaveni spoustě rušivých vlivů, jóga podporuje soustředěnost k tomu, co je podstatné, vnímaní přítomného okamžiku, nasměrování pozornosti více k tomu, co potřebujeme než tomu, co chceme.

EMOČNÍ – jóga pomáhá spojit se se sebou samým v přítomném okamžiku, zastavit se, a lépe vnímat, chápat a zpracovávat svoje emoce a pocity, podporuje láskyplné vnímaní sebe sama a svého těla, sebepřijetí, učí milovat sám sebe a svoje tělo takové, jaké je. Pomáhá zlepšovat emoční inteligenci, tedy schopnost kontrolovat a ovládat své emoce i v náročnějších situacích. Ten kdo neovládá svoje emoce, tak emoce budou ovládat jeho. Je to jednoduché pravidlo. Pokud chceš ovládnout svůj život, tak musíš ovládnout svou mysl, které jsou emoce součástí. Jóga není o výkonu a dokonalosti.

MENTÁLNÍ – jóga podporuje dobrou náladu, pomáhá redukovat stres, napětí a úzkost, ve světě, který překypuje obrovskými nároky už i na děti a dospívající. Jóga není o výkonu a dokonalosti.

SOCIÁLNÍ – jóga znamená spojení, dospívající se učí vnímat každého s respektem bez ohledu na rozdílnosti (z jaké je kdo party, jaké má zájmy nebo z jaké je sociální vrstvy atd.). Jóga spojuje, učí nesoudit, nehodnotit, akceptovat odlišnosti.

Maty a Katy 2020.jpg
bottom of page